Diagnostyka komputerowa automatycznych skrzyń biegów

Diagnostyka komputerowa automatycznych skrzyń biegów

W dzisiejszych czasach większość dziedzin naszego życia zdominowały komputery. Ich duży wpływ widać także w branży motoryzacyjnej, a szczególnie w automatyce pojazdowej. Komputery nie tylko zwiększają wygodę prowadzenia pojazdu, ale także pomagają w jego naprawie. Przykładowo diagnostyka komputerowa automatycznych skrzyń biegów pozwala precyzyjnie określić rodzaj usterki i wybrać skuteczny sposób naprawy. Nierzadko przekłada się to także na mniejszy koszt samej naprawy!

Firma FUNCAR z Warszawy idąc z duchem czasu, zapewnia Państwu komputerową diagnostykę skrzyń ASB różnego typu i wszystkich wiodących producentów. Dlaczego to robimy? Wszystko po to, aby proces naprawy przebiegał szybko i dokładnie, a Państwo mogli jak najszybciej wrócić na drogę w swoim ulubionym samochodzie. Poniżej opisaliśmy w przystępny sposób najważniejsze kwestie związane z tą usługą.


Czym jest komputerowa diagnostyka automatycznych skrzyń biegów?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to sprawdzenie prawidłowego działania automatu za pomocą komputera. Bazujemy tu na dokładności, jaką może zapewnić tylko nowoczesna technologia. Dzięki temu, już na samym początku jesteśmy w stanie dokładnie określić rodzaj awarii oraz jej stopień. Rzetelna diagnoza to podstawa, która pozwala dobrać działania mające służyć szybkiej i pewnej naprawie.


Jakich narzędzi używamy do diagnostyki skrzyń ASB?

Do diagnostyki komputerowej używamy takich sprzętów jak:

  • VAS
  • TECH 2
  • SALUS (Hanatech)
  • LAUNCH

Różnorodność oraz ilość dostępnych przyrządów służących diagnostyce, jakimi dysponujemy, służy szybkiemu i precyzyjnemu określeniu rodzaju i stopnia awarii.


Zalety korzystania z nowoczesnych technologii w automatyce pojazdowej

Z uwagi na to, że w obecnych pojazdach stosowanych jest bardzo dużo elementów elektronicznych, to również za ich pomocą mierzy się i określa poprawność ich działania. Komputery są tu niezbędne do dokładnego, a przede wszystkim szybkiego zdiagnozowania stanu technicznego danego podzespołu urządzenia. Wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny jest więc nieodłączną częścią każdego solidnie wyposażonego warsztatu samochodowego, w tym także i naszego.Strona używa plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przeglądania!

OK