Komputerowa adaptacja automatycznej skrzyni biegów

Komputerowa adaptacja skrzyni automatycznej.

Na czym polega adaptacja automatycznej skrzyni biegów?

Adaptacja automatycznej skrzyni biegów to proces polegający na dostosowaniu jej oprogramowania do nowych warunków jazdy. Usłudze tej podlegają głównie samochody z używaną skrzynią automatyczną lub będące w stanie po wypadku, co już ewidentnie wymaga ponownej kalibracji urządzenia.

Proces adaptacyjny odbywa się za pomocą komputera lub tak zwanym sposobem „na piechotę”, czyli bezpośrednio podczas jazdy. W naszym warsztacie w centrum Warszawy adaptacja skrzyni automatycznej wykonywana jest głównie metodą komputerową, co daje dużo lepsze efekty i może być zrobiona szybciej. W nielicznych przypadkach oferujemy także inne metody. Usługę wykonujemy dla skrzyń automatycznych różnych producentów, zarówno europejskich, jak i amerykańskich.

Adaptacja skrzyni automatycznej to usługa realizowana tylko w warsztacie FUNCAR w centrum Warszawy. Pojazd należy przyprowadzić i pozostawić na conajmniej kilka godzin. W tym czasie oprogramowanie urządzenia zostanie sprawdzone i poddane ponownej kalibracji.

 

Proces adaptacji skrzyni biegów może potrwać od 15 minut do 4 godzin.

 

Kiedy warto zrobić adaptację automatycznej skrzyni biegów?

Dobrze zrobiona adaptacja automatycznej skrzyni biegów warunkuje wygodę jej użytkowania w każdych warunkach jazdy. Znacząco przekłada się to na komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Ponadto może być wymagana, jeżeli samochód ze skrzynią automatyczną brał wcześniej udział w wypadku lub poważniejszych remontach. Ponowną kalibrację oprogramowania automatu warto także zrobić, gdy kupujemy auto używane i nie mamy pewności co do jego stanu faktycznego.


X Strona www wykorzystuje pliki cookies w celu jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można przeczytać tutaj.