Funkcja Auto Hold w automatycznej skrzyni biegów

Funkcja Auto Hold w automatycznej skrzyni biegów. Funkcja Auto Hold w automatycznej skrzyni biegów.

Jeżeli należysz do kierowców, którzy nie lubią stać na światłach z nogą wciskającą hamulec to ten artykuł z pewnością Ci się spodoba. Opowiem tu trochę o funkcji Auto Hold montowanej w wybranych modelach samochodów.

 

Do czego służy funkcja Auto Hold w automatycznej skrzyni biegów?

Auto Hold to funkcja automatycznego hamowania w skrzyni automatycznej. Mówiąc kolokwialnie, gdy kierowca zatrzyma pojazd i ma włączoną tę funkcję, to może zdjąć nogę z hamulca. Pojazd będzie zatrzymany w sposób automatyczny do czasu naciśnięcia gazu i ruszenia. Auto Hold z pewnością można spotkać w pojazdach z górnej półki cenowej. Jest ona pewnym udogodnieniem, może nawet luksusem dla osób, które nie lubią stać z nogą wciskającą hamulec. Do takich sytuacji często dochodzi w mieście, gdzie trzeba zatrzymać się na światłach, skrzyżowaniu lub po prostu stojąc w korku. Ponadto funkcja ta niejako zabezpiecza kierowcę przed wrzucaniem biegu „N” lub „P” podczas postoju, co często powtarzane może być szkodliwe dla automatu. Funkcja Auto Hold przyda się także podczas jazdy w terenie zdominowanym przez pagórki. Automatyczne sterowanie hamulcem ułatwi postój i ruszanie na wzniesieniach.

 

Przykład panelu z pzyciskiem Auto Hold. Przykład panelu z pzyciskiem Auto Hold (źródło Pexels).

 

Jak funkcjonuje Auto Hold?

Pracę automatycznego hamowania można opisać w kilku prostych krokach.

  • Na początku, należy włączyć funkcję Auto Hold, przycisk „A” na konsoli biegów.
  • Gdy samochód zostanie zatrzymany (np. na światłach) automatycznie uruchamia się hamulec główny.
  • Naciśnięcie pedału gazu spowoduje automatyczne zwolnienie hamulców i pojazd ruszy.
  • Gdy kierowca zatrzyma pojazd i wyłączy silnik, funkcja Auto Hold automatycznie włączy hamulec postojowy.
  • System automatycznego hamowania może zostać także uruchomiony w momencie odpięcia pasów bezpieczeństwa lub otworzenia drzwi pojazdu.

 

Komu można polecić funkcję Auto Hold w skrzyni automatycznej?

Moduł automatycznego hamowania można zadedykować kierowcom, którzy cenią wygodę i automatyzację jazdy. Auto Hold z pewnością będzie nieoceniony podczas jazdy w trudnych warunkach miejskich (postoje, korki) lub w terenie górzystym.

X Strona www wykorzystuje pliki cookies w celu jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można przeczytać tutaj.