Dodatkowe chłodnice w automatycznej skrzyni biegów

Dodatkowe chłodnice w automatycznej skrzyni biegów.


Czym jest chłodnica skrzyni ASB?

Zacznijmy od tego, że jest to niezwykle istotny element każdej skrzyni biegów. Odpowiada on za zmniejszanie i odprowadzanie ciepła pochodzącego z rozgrzanego podczas pracy oleju przekładniowego. W przypadku zbyt słabego chłodzenia, znacząco skraca się żywotność automatycznej skrzyni biegów. Może dojść również do drogich w skutkach awarii przekładni biegów.


Kiedy zainstalować dodatkowe chłodnice?

Instalacja dodatkowych chłodnic w automatycznej skrzyni biegów przyda się nam przede wszystkim, gdy nasz pojazd wykonuje cięższą pracę. Mowa tu np. o jeździe pod górkę, ciągnięciu naczepy lub przewożeniu ciężkich przedmiotów. Tak naprawdę warto jednak zainwestować w takie urządzenie nawet czysto profilaktycznie. Zostało już wielokrotnie udowodnione, że dobre chłodzenie zwiększa żywotność przekładni i poprawia jej wydajność. Co ciekawe, montaż chłodnicy nie jest również stosunkowo trudny i drogi. Może to być koszt od 300 zł. Warto wykonać go choćby podczas przeglądu lub wymiany oleju w skrzyni automatycznej.


Zalety z montażu dodatkowej chłodnicy

  • lepsze chłodzenie i odprowadzanie ciepła,
  • wydajniejsza praca automatycznej skrzyni biegów,
  • zwiększona żywotność automatu, w tym nawet dwukrotnie,
  • mniejsze zużycie oleju przekładniowego w skrzyni ASB,
  • stosunkowo niewielki koszt zakupu urządzenia,
  • szybki montaż, w granicy 45 minut.

Słabe odprowadzanie ciepła w skrzyniach ASB jest jedną z częstszych przyczyn ich usterek. Naszym Klientom dodatkowe chłodnice skrzyń ASB zapewniły już długie kilometry spokojnej i bezawaryjnej jazdy. Zainwestowanie kilkuset złotych może być dużo lepsze niż naprawa automatycznej skrzyni biegów wynikająca z jej przegrzania. Dlatego namawiamy Państwa do skorzystania z tego dobrego rozwiązania.


X Strona www wykorzystuje pliki cookies w celu jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można przeczytać tutaj.