Czy przegląd automatycznych skrzyń biegów jest ważny?

Przegląd automatycznych skrzyń biegów.

W firmie FUNCAR z Warszawy cenimy profilaktykę jako najcenniejsze narzędzie w mechanice pojazdowej. To właśnie okresowy przegląd automatycznych skrzyń biegów pozwala nam na ich dokładny monitoring, co za tym idzie, wczesne wykrycie kosztownych awarii. Choć brzmi to zbyt pięknie, aby było prawdziwe, to jednak w automatyce często się sprawdza.


Dlaczego przegląd skrzyni biegów jest ważny?

W obecnych czasach z samochodów korzystamy praktycznie na co dzień. W związku z tym są one w znaczącym stopniu przez nas eksploatowane. W takim przypadku warto jest od czasu do czasu dokonać przeglądu podzespołów pojazdu w tym tych najbardziej wymagających, jakimi są automatyczne skrzynie biegów, znane także jako skrzynie ASB.

Tylko taka metodyka pozwoli nam na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych choćby z koniecznością całkowitej wymiany zepsutej skrzyni automatycznej. Przypomnijmy, że może to być koszt sięgający nawet ponad 4000 zł.


Jak wykonać przegląd automatycznej skrzyni biegów?

Najprostszym sposobem jest zgłoszenie się wraz z pojazdem do naszego warsztatu w centrum Warszawy, przy ulicy Trakt lubelski 195 i poproszenie o wykonanie takiej usługi. W zależności od Państwa potrzeb, w skład przeglądu mogą wchodzić następujące usługi:


Sprawdzenie skrzyni biegów rozpoczyna się od jej diagnostyki która, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, może z dużą dokładnością wskazać stopień i rodzaj usterki, a nawet możliwość jej wystąpienia w przyszłości.

Następnie automatyczne skrzynie biegów sprawdzane są pod kątem pracy podzespołów i w różnych warunkach jazdy. Daje nam to pewność, że urządzenie pracuje dobrze nie tylko na prostej drodze, ale nawet na trudniejszych nawierzchniach lub w gorszych warunkach pogodowych.


Jak często należy wykonywać przegląd automatycznej skrzyni biegów?

Można to zrobić profilaktycznie raz lub dwa razy do roku. Natomiast koniecznie warto zwrócić się po poradę i sprawdzenie w przypadku, gdy spostrzeżemy nieprawidłową pracę automatu lub zauważymy inne dziwne, objawy. Mogą to być na przykład różne dźwięki dochodzące podczas jazdy spod maski samochodu, a także wszelkie szarpnięcia i inne zakłócenia podczas jazdy.


Jakie są zalety przeglądów skrzyni biegów?

Do największych zalet wykonywania okresowego przeglądu skrzyni biegów możemy zaliczyć m.in.:

  • większe bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy samochodem,
  • szybkie wykrycie usterki zwiększa szansę na jej całkowite usunięcie,
  • spora oszczędność na ewentualnej, całkowitej wymianie automatu,
  • pewność co do jakości i niezawodności pracy automatycznej skrzyni biegów,
  • komfort psychiczny zapewniony dzięki prawidłowej pracy automatu i wygodzie jazdy,
  • zapewniona właściwa żywotność automatu lub jego podzespołów.

Oczywiście takich zalet możemy znaleźć dużo więcej w naszym indywidualnym mniemaniu.


Ustrzeżenie się przed większą usterką, to także oszczędność.

Doskonale wiemy, że większość naszych Klientów to ludzie oszczędni. Jest to oczywiście bardzo dobra i ceniona obecnie cecha charakteru, aczkolwiek należy mieć świadomość, że wszelkie działania mające charakter profilaktyczny, właśnie do tej oszczędności dążą. Choć na taki przegląd możemy wydać od 200 do 400 zł to jednak nigdy nie będzie to tak duża kwota, jaka może nas spotkać podczas wymiany zepsutej skrzyni biegów na nową.

Ponadto przegląd automatycznych skrzyń biegów pozwoli nam poczuć się pewniej i bezpieczniej na drodze, co również ma niebagatelne znaczenie dla ogólnego komfortu z prowadzenia samochodu.

X Strona www wykorzystuje pliki cookies w celu jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można przeczytać tutaj.