Montaż dodatkowych chłodnic w skrzyniach automatycznych

Montaż dodatkowych chłodnic w skrzyniach automatycznych.

Do czego służy chłodnica w przekładni automatycznej?

Chłodnica w skrzyni automatycznej to bardzo ważny i przydatny element. Odpowiada ona za chłodzenie i odprowadzanie ciepła powstającego wewnątrz skrzyni biegów podczas jej pracy. W ten sposób zmniejsza się temperaturę oleju przekładniowego, który odgrywa ważną rolę w smarowaniu podzespołów urządzenia. Mówiąc kolokwialnie, gdyby nie odpowiednie chłodzenie, szybko doszło by do przegrzania i awarii skrzyni biegów.

 

Kiedy warto zainstalować dodatkowe chłodzenie w przekładni automatycznej?

Dodatkowe chłodnice w skrzyniach automatycznych warto zainstalować nie tylko wtedy, gdy faktycznie jest ona wymagana np. dla samochodów ciągnących przyczepkę, terenowych lub poddanym innym obciążeniom. Możemy o tym pomyśleć także profilaktycznie, gdyż większa ilość chłodnic na pewno nie zaszkodzi, a może dobrze wpłynąć na pracę skrzyni biegów i znacząco wydłużyć jej żywotność.

W firmie Funcar z Warszawy mogą Państwo zainstalować dodatkowe chłodnice w skrzyni automatycznej w zależności od wielkości i funkcji posiadanego pojazdu:

  • Normalna: 10cm x 1,8cm x 28cm,
  • Średnia: 14cm x 1,8cm x 28cm,
  • Duża: 19,5cm x 1,8cm x 28cm,
  • Bardzo duża: 25,5cm x 1,8cm x 28cm.

Wybór rozmiaru chłodnicy zależy od wielkości pojazdu i jego przeznaczenia. Oczywiście chętnie doradzamy wybór optymalnego rozwiązania. Proces montażu może potrwać od 30 minut do 4 godzin. Jest to uzależnione od producenta skrzyni i rodzaju pojazdu jakim Państwo dysponują.

 

Montaż dodatkowej chłodnicy w skrzyni automatycznej może potrwać od 30 minut do 4 godzin i jest zależny od rodzaju automatu.

 

FUNCAR z Warszawy poleca instalację dodatkowych chłodnic każdemu kierowcy, który chce podnieść żywotność skrzyni automatycznej w swoim samochodzie. Ponieważ koszt instalacji jest niewielki w porównaniu do potencjalnego zysku.


X Strona www wykorzystuje pliki cookies w celu jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można przeczytać tutaj.