Porady dla klientów

 

Automatyczne skrzynie biegów Geartronic w różnych modelach Volvo

Automatyczne skrzynie biegów Geartronic w Volvo

Tym razem przyjrzymy się bliżej automatycznym skrzyniom biegów Geartronic montowanych w popularnych modelach Volvo. Skrzynie Geartronic produkowane przez japońską firmę AISIN instalowane są m.in. w znanych na naszych drogach Volvo S80, Volvo V70 lub Volvo XC60, XC70 i XC90. Sprawdź i dowiedz się więcej na temat tej skrzyni biegów.

Czytaj więcej
Dynamiczna wymiana płynu ATF w skrzyni automatycznej.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej

Posiadacze pojazdu z przekładnią automatyczną na pewno już nie raz spotkali się z pojęciem dynamicznej wymiany oleju. Ponieważ usługa ta staje się coraz bardziej popularna, chciałbym przybliżyć Państwu, na czym dokładnie polega. Przedstawię także wady i zalety takiego rozwiązania. Ponadto podam przykładowe ceny dynamicznej wymiany oleju w skrzyni automatycznej. Już teraz zapraszam do czytania.

Czytaj więcej
Dynamiczna i statyczna wymiana oleju - porównanie.

Porównanie dynamicznej i statycznej wymiany oleju

W nawiązniu do tematu wymiany płynu ATF w skrzyniach automatycznych przygotowałem dla Państwa specjalne zestawienie. Zapraszam Państwa do szybkiego porównania dwóch metod wymiany oleju, w tym metody statycznej oraz popularnej ostatnio metody dynamicznej. Sprawdź różnicę między statyczną i dynamiczną wymianą oleju w przekładni automatycznej i wybierz najlepszą dla swoich potrzeb.

Czytaj więcej
Funkcja Auto Hold w automatycznej skrzyni biegów.

Funkcja Auto Hold w automatycznej skrzyni biegów

Czy lubisz stać w korku lub na światłach z nogą wciskającą pedał hamulca? Jeżeli nie to zapraszam Cię do poznania funkcji Auto Hold, czyli automatycznego hamowania. Jest ona dostępną w niektórych modelach automatycznych skrzyń biegów, znacząco poprawia jakość prowadzenia pojazdu w mieście i nie tylko.

Czytaj więcej
Funkcja kickdown w automatycznej skrzyni biegów.

Do czego służy funkcja kickdown w automatycznej skrzyni biegów?

Wielu posiadaczy samochodu z automatem na pewno zastanawia się, do czego służy funkcja kickdown w skrzyni automatycznej. Choć jej przeznaczenie i zasada pracy jest banalnie prosta, to w rzeczywistości nie każdy potrafi tą funkcję sukcesywnie obsługiwać. Warto więc sprawdzić jak wygląda obsługa kickdown w naszym samochodzie, może to być przydatna wiedza, zwłaszcza przy szybkim wyprzedzaniu innego pojazdu.

Czytaj więcej
Automatyczne skrzynie biegów typu Tiptronic.

Poznajemy automatyczne skrzynie biegów typu Tiptronic

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Państwu ciekawy i mniej znany rodzaj automatów, czyli automatyczne skrzynie biegów Tiptronic. Jest to standardowy automat z opcją zmiany biegów w sposób manualny. Będą Państwo mogli poznać cechy charakterystyczne oraz wady i zalety takiego rozwiązania. W prosty i przystępny sposób wyjaśnimy Państwu także, jak działa automatyczna skrzynia biegów Tiptronic.

Czytaj więcej
Glikol w oleju przekładniowym automatycznej skrzyni biegów.

Glikol w oleju przekładniowym automatycznej skrzyni biegów

Automatyczne skrzynie biegów to wspaniałe urządzenia, które dają wiele przyjemności z jazdy pod warunkiem, że się o nie dba i nie dopuszcza do awarii. Jedną z częstych usterek mogą być te wynikające z przecieku płynu chłodzącego do automatu. Wówczas do oleju przekładniowego dostaje się glikol etylenowy, który uniemożliwia prawidłowe smarowanie elementów skrzyni i w efekcie jej zatarcie. Problemów tych można jednak uniknąć.

Czytaj więcej
Automatyczne skrzynie biegów w samochodach terenowych.

Automatyczne skrzynie biegów w samochodach terenowych

Dla pasjonatów samochodów terenowych i jazdy po bezdrożach mamy tym razem coś naprawdę ciekawego. Możliwe, że zainteresuje Cię jakie skrzynie biegów, manualne czy automatyczne, najlepiej sprawdzają się w trudnych warunkach. Poruszamy tutaj kwestię wygody jazdy, oszczędności oraz oczywiście bezpieczeństwa. Jeżeli interesujesz się jazdą w trudnych warunkach, to ten artykuł jest dla Ciebie obowiązkowy.

Czytaj więcej
Holowanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów.

Jak holować samochód z automatyczną skrzynią biegów?

Na naszej stronie nie poruszaliśmy jeszcze tematu dotyczącego holowania pojazdów ze skrzynią automatyczną. Dlaczego to takie istotne? Panują tu inne zasady niż w przypadku pojazdów z przekładnią manualną. Holowanie bez znajomości kluczowych zasad może narazić automat na awarię i drogą naprawę. Czy na pewno wiesz jak holować samochód z automatyczną skrzynią biegów i jak przygotować się na taką ewentualność?

Czytaj więcej
Dwusprzęgłowe skrzynie biegów PDK.

Czym są dwusprzęgłowe skrzynie biegów znane jako PDK?

W jednym z wcześniejszych artykułów, przezentowaliśmy Państwu dwusprzęgłowe skrzynie DSG. Teraz chcielibyśmy omówić szerzej dwusprzęgłowe skrzynie biegów PDK, przedstawić sposób ich funkcjonowania, zalety i wady. Warto także zauważyć, że termin PDK może być znany miłośnikom wyścigów samochodowych. Z uwagi na szybkość przełożeń są one wykorzystywane właśnie w branży wyścigowej.

Czytaj więcej
Wintermode, tryb zimowy w automatycznej skrzyni biegów.

Winter mode, czyli tryb zimowy w automatycznej skrzyni biegów

Często kupujemy auto (lub jego części) z rynku wtórnego, gdzie instrukcje obsługi, np. do skrzyni biegów po prostu nie ma. Nie każdy też zapoznaje się z taką instrukcją, choć jest to zalecane przez producentów. Niektóre automaty wyposażone są w tzw. winter mode, czyli mówiąc po naszemu, tryb zimowy w automatycznej skrzyni biegów. Czy oznacza to, że włączyć go można i stosować wraz z pierwszym śniegiem?

Czytaj więcej
O czym należy pamiętać robiąc przegląd pojazdu przed zimą?

O czym należy pamiętać robiąc przegląd pojazdu przed zimą?

Sezon zimowy bywa niemałym utrudnieniem dla kierowców. Strach przed tym, czy samochód rano zapali, wczesne wstawanie w celu przygotowania auta do wyjazdu o czasie, zamarznięte zamki są zapewne znane każdemu, kto posiada auto. Czy da się tego uniknąć? Oczywiście, że tak! Jednak konieczne jest zrobienie przeglądu przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Sprawdź o czym pamiętać robiąc przegląd pojazdu przed zimą?

Czytaj więcej
Bezstopniowa skrzynia biegów znana jako CVT.

Czym jest bezstopniowa skrzynia biegów znana jako CVT?

Kupić auto z automatem, czy może jednak skrzynią klasyczną, manualną? Jednym z dylematów, jakie mogą pojawić się przy tym wyborze, jest niepewność, czy jazda z automatem będzie rzeczywiście płynna, czy nie pojawiają się niepożądane szarpnięcia podczas zmiany biegów. Własnie dlatego polecamy zapoznać się z ciekawym wynalazkiem, jakim jest bezstopniowa skrzynia biegów, znana także jako CVT.

Czytaj więcej
LPG w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów.

Instalacja LPG w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów

Na popularnych forach motoryzacyjnych coraz częściej pojawia się pytanie o możliwości instalacji LPG w samochodach z automatyczną skrzynią biegów. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe. Pytanie tylko, jaką generację instalacji gazowej wybrać, aby osiągnąć najlepszą pracę silnika i zadowalające koszty eksploatacji pojazdu? Właśnie w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej
Automatyczne skrzynie biegów a zużycie paliwa.

Czy automatyczne skrzynie biegów wpływają na zużycie paliwa?

Obecnie na europejskim rynku motoryzacyjnym dominuje ekologia i ekonomiczność. Dąży się do tego, aby pojazdy spalały mniej paliwa, a ich podzespoły długo pozostawały sprawne. W związku z tym, pragniemy zdementować nie do końca prawdziwe stwierdzenie, które głosi, że automatyczne skrzynie biegów powodują duże zużycie paliwa. Sprawdźmy skąd wzięła się taka opinia i jakie są fakty jej zaprzeczające.

Czytaj więcej
IMAGE

Poznajemy rozwój automatycznych skrzyń biegów

Żyjemy w czasach szybkiego rozwoju, który następuje w wielu dziedzinach naszego życia, a najszybciej rozwijają się nowinki techniczne. To, co dzisiaj jest nowością, za rok stanie się standardem, a za dwa lata przeszłością. Podobnie rzecz ma się wśród automatycznych skrzyń biegów, które obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Właśnie dlatego chcielibyśmy sięgnąć wstecz i przedstawić Państwu jak powstały automatyczne skrzynie biegów.

Czytaj więcej
Dobry mechanik samochodowy.

Jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego?

Podobnie jak w innych branżach, tak samo i w mechanice pojazdowej, kluczowa może być znajomość dobrych warsztatów w naszym sąsiedztwie. Ponieważ branża motoryzacyjna jest szeroka, to warto znaleźć sobie nawet kilka sprawdzonych firm, które specjalizują się tylko w danej dziedzinie np. automatyce pojazdowej. Podpowiadamy Państwu jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego w swoim mieście.

Czytaj więcej
Budowa automatycznych skrzyń biegów.

Automatyczne skrzynie biegów i ich budowa

Automatyczne skrzynie biegów, to jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń, jakie możemy znaleźć w samochodzie. Urządzenia te stosuje się nie tylko w osobówkach, ale także w maszynach gospodarczych, budowlanych i przemysłowych. Warto poznać budowę takiego mechanizmu i podstawę jego funkcjonowania. Może to być przydatne dla każdego, kto posiada lub planuje kupić pojazd z automatem.

Czytaj więcej
Automatyczne skrzynie biegów i ich rodzaje.

Poznajemy automatyczne skrzynie biegów i ich rodzaje

Dzisiaj automatyczne skrzynie biegów stają się coraz popularniejsze na naszych drogach. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup pojazdu z automatem, powinniśmy dowiedzieć się o tych urządzeniach jak najwięcej. Oprócz podstawowej wiedzy o tym, jak jeździć ze skrzynią automatyczną, ile kosztuje naprawa, które skrzynie są awaryjne, warto także poznać ich podstawowe rodzaje.

Czytaj więcej
Jak zwiększyć żywotność skrzyni automatycznej?

Jak zwiększyć żywotność automatycznej skrzyni biegów?

Niektórzy nadal obawiają się, że zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów równy jest sporym kosztom ich eksploatacji lub naprawy. Często pojawia się także pytanie o żywotność automatu. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, zależy to bowiem od producenta urządzenia i od sposobu jazdy. Przedstawiamy najbardziej wytrzymałe skrzynie automatyczne i porady, dotyczące zwiększenia ich żywotności.

Czytaj więcej
Dwusprzęgłowe skrzynie biegów DSG.

Czym są dwusprzęgłowe skrzynie biegów znane jako DSG?

W jednym z poprzednich artykułów przedstawiliśmy Państwu podstawowe rodzaje automatycznych skrzyń biegów. Teraz chcielibyśmy omówić szerzej jedną z nich, która jest dość specyficzna w grupie automatów. Mowa tu o dwusprzęgłowej skrzyni biegów, która pomimo swojej nazwy, jest tak naprawdę połączeniem cech charakterystycznych zarówno dla skrzyni manualnej, jak i automatu.

Czytaj więcej
Dodatkowe chłodnice w automatycznej skrzyni biegów.

Dodatkowe chłodnice w automatycznej skrzyni biegów

Automatyczne skrzynie biegów, jak większość urządzeń, podczas pracy wydzielają duże ilości ciepła. Za jego odprowadzanie odpowiadają standardowo montowane chłodnice. Nierzadko zdarza się jednak, że ich ilość może być za mała. Zwłaszcza, gdy nasz samochód używany jest na górzystym terenie lub musi ciągnąć ciężką przyczepkę. Wówczas dobrym pomysłem może okazać się montaż dodatkowych chłodnic.

Czytaj więcej
Skrzynia automatyczna dla początkujących kierowców.

Czy automat to dobry wybór dla początkujących kierowców?

Wraz z rozwojem i popularyzacją technologii coraz więcej osób decyduje się na automatyczną skrzynię biegów już na starcie swojej przygody z samochodem. Oczywiście skrzynia automatyczna jest dużym udogodnieniem, zwłaszcza podczas jazdy po mieście. Jednak, czy odmawianie sobie możliwości obcowania z manualną skrzynią biegów i klasycznej jazdy, to dobry pomysł?

Czytaj więcej
Fakty i mity na temat automatycznych skrzyń biegów.

Fakty i mity na temat automatycznych skrzyń biegów

Wokół automatycznych skrzyń biegów narosło już prawie tyle mitów, co wokół greckich herosów. Niektóre z nich warto wyjaśnić. W tym artykule dowiesz się, które z opinii krążących o automatach są prawdziwe, a które to zwyczajny stek bzdur. Mamy nadzieję, że wiedza ta pozwoli Ci przełamać ewentualny opór do skrzyń automatycznych i nakłonie do inwestycji w pojazd z takim urządzeniem.

Czytaj więcej
Jak jeździć z automatyczną skrzynią biegów?

Dowiedz się jak jeździć z automatyczną skrzynią biegów?

Planujesz kupić samochód ze skrzynią automatyczną, ale nie wiesz, czy podołasz jej obsłudze? Wbrew pozorom jazda z automatem jest bardzo prosta i przyjemniejsza, niż ze skrzynią manualną. Można to stwierdzić zwłaszcza, gdy często poruszamy się po mieście lub stoimy w korkach. Zamiast obawiać się nowości technicznych, po prostu sprawdź jak jeździć z automatyczną skrzynią biegów.

Czytaj więcej
Przegląd automatycznych skrzyń biegów.

Czy przegląd automatycznych skrzyń biegów jest ważny?

W firmie FUNCAR cenimy profilaktykę, jako najlepsze narzędzie naprawy. Przegląd automatycznych skrzyń biegów pozwala nam na ich dokładny monitoring i co za tym idzie, wczesne wykrycie kosztownych awarii. Choć brzmi to zbyt pięknie, aby było prawdziwe, to jednak branży technicznej często się sprawdza. Nasi klienci realnie oszczędzają dzieki systematycznym przeglądom automatu.

Czytaj więcej
Automatyczne skrzynie biegów w samochodach używanych.

Automatyczne skrzynie biegów w samochodach używanych

Samochody z automatyczną skrzynią biegów coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Cenę zakupu takiego pojazdu często minimalizuje się za pomocą kupna auta używanego lub, co gorsze, powypadkowego, przeznaczonego do remontu. Właśnie w takim przypadku należy poznać kilka dobrych rad, które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru.

Czytaj więcej
Olej przekładniowy w automatycznych skrzyniach biegów.

Olej przekładniowy w automatycznych skrzyniach biegów

Automat skacze, szarpie, a może wydaje dziwne dźwięki podczas pracy? Przyczyną może być stary olej przekładniowy. W związku z tym chcielibyśmy przybliżyć Państwu ważną rolę, jaką spełnia olej przekładniowy w automatycznych skrzyniach biegów. Na uwagę zasługują także błędy myślenia dotyczące terminu wymiany, które nierzadko stają się przyczyną wielu niepotrzebnych awarii.

Czytaj więcej
Automatyczne skrzynie biegów i przyczyny ich awarii.

7 często spotykanych przyczyn awarii skrzyń automatycznych

W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć Państwu, czym są i jak działają automatyczne skrzynie biegów oraz jakie mogą być najczęstsze przyczyny ich awarii. Jest to ważne zagadnienie, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze na niepotrzebnych naprawach. Zapraszamy do lektury nie tylko szczęśliwych posiadaczy automatu, ale także i tych, którzy planują zakup samochodu z tym urządzeniem.

Czytaj więcej
Manualna czy automatyczna skrzynia biegów?

Manualna czy automatyczna skrzynia biegów?

Często słyszy się, że ten, kto ma automat, nie powróci już do skrzyni manualnej. Słychać również zdania mówiące, że kto jeździ na automacie, nie będzie umiał później jeździć ze zwykłą skrzynią. Jak jest naprawdę? Zapraszam Cię na ciekawe i praktyczne porównanie dwóch typów skrzyń biegów, czyli skrzyni automatycznej oraz popularnej przekładni manualnej.

Czytaj więcej
Darmowa wycena naprawy automatycznej skrzyni biegów.

Darmowa wycena naprawy automatycznej skrzyni biegów

Automatyczne skrzynie biegów należą do skomplikowanych urządzeń o wielu podzespołach bazowych. Ich naprawa i koszty mogą ulegać zmianie, co z kolei nie zawsze jest miłe dla Klienta. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi mogą oni bardzo dokładnie sprawdzić rodzaj usterki i podać rzetelną cenę naprawy.

Czytaj więcej

 

X Strona www wykorzystuje pliki cookies w celu jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można przeczytać tutaj.