Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Jedną z popularnych wśród naszych klientów usług jest sprawdzenie i w razie potrzeby wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów dowolnego typu. W zależności od zanieczyszczenia, w firmie FUNCAR olej można wymienić statycznie lub dynamicznie. Usługa realizowana jest tylko w naszym warsztacie w centrum Warszawy i może potrwać od 30 minut do 4 godzin.

 

Ważna rola oleju przekładniowego w skrzyni automatycznej

Identycznie jak w większości elementów mechanicznych, również i w automatycznej skrzyni biegów, olej pełni rolę smarowania podzespołów urządzenia, w celu zapewnienia mu nienagannej pracy w wysokiej temperaturze oraz długiej żywotności. Ponadto olej przekładniowy umożliwia odprowadzanie ciepła z automatu, co zapewnia jego lepsze chłodzenie podczas pracy. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Olej przekładniowy w automatycznych skrzyniach biegów na naszym blogu.

 

Funcar zapewnia statyczną i dynamiczną metodę wymiany oleju w skrzyni biegów

W naszym warsztacie olej przekładniowy można wymienić na dwa sposoby:

 • STATYCZNA WYMIANA OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO - polega na wykorzystaniu siły grawitacji, czyli mówiąc w skrócie spuszczeniu starego oleju i dolaniu nowego. Sposób ten jest bardzo prosty i stosunkowo niedrogi, ale jednocześnie mało dokładny. Z jego pomocą za jednym razem można wymienić do 60% smaru.
 • DYNAMICZNA WYMIANA OLEJU PRZEKŁADNIOWEGO - w tym przypadku stary smar jest niejako wypychany z automatu za pośrednictwem wysokiego ciśnienia. Następnie skrzynia jest płukana odpowiednim środkiem czyszczącym i wlewany jest świeży olej. W tej usłudze firma FUNCAR wykorzystuje maszynę ATF Extra PRO włskiego producenta Magneti Marelli. Koszt tej metody jest większy, ale wzrasta także dokładność wymiany oleju przekładniowego.

Więcej o metodach wymiany oleju przekładniowego przeczytasz w artykułach na naszym blogu: Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej oraz Porównanie statycznej i dynamicznej wymiany oleju w skrzyni automatycznej.

 

W FUNCAR OLEJ PRZEKŁADNIOWY WYMIENIAMY METODĄ STATYCZNĄ LUB DYNAMICZNĄ.
WYBÓR METODY ZALEŻY OD STANU OLEJU I RODZAJU SKRZYNI BIEGÓW.

 

Dlaczego warto sprawdzać stan oleju w automatycznej skrzyni biegów?

 • definiuje on prawidłowe smarowanie elementów urządzenia,
 • odpowiada za odprowadzanie ciepła na zewnątrz automatu,
 • ma duży wpływ na jakość pracy i żywotność skrzyni automatycznej,
 • można wcześnie wykryć obecność glikolu w oleju przekładniowym automatycznej skrzyni biegów.
 • jest ważny ponieważ warunkuje wygod i bezpieczeństwo jazdy z automatem.

 

Czym grozi brak wymiany oleju przekładniowego?

 • szybkim zużywanie się elementów automatycznej skrzyni biegów,
 • zmniejszeniem żywotności skrzyni automatycznej,
 • niewygodą korzystania ze skrzyni biegów,
 • możliwością przegrzania mechanizmu i uszkodzeniem skrzyni automatycznej.

 

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów - Warszawa.

 

Ile może kosztować wymiana oleju w skrzyni automatycznej?

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zależy to od kilku czynników m.in. stanu starego smaru oraz rodzaju skrzyni biegów. Przykładowo koszt wymiany oleju metodą dynamiczną z płukaniem można podać orientacyjnie w widełkach 900 - 2200 zł. Dlatego najlepiejodwiedź nasz warsztat w centrum Warszawy po sprawdzenie próbki oleju i otrzymanie dokładnej wyceny.

 

Jak często należy wymieniać olej przekładniowy?

Czas wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów definiuje ilość zrobionych kilometrów. Zgodnie z tym znani producenci skrzyń tego typu podają, że płyn powinien być wymieniony raz na 50 000 przejechanych kilometrów. Ogólnie przyjmuje się, że w tej kwestii należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Występują jednak wyjątki w postaci kupna auta używanego lub powypadkowego. W takich przypadkach odrazu warto sprawdzić stan oraz jakość oleju lub wymienić go profilaktycznie na nowy.


X Strona www wykorzystuje pliki cookies w celu jej prawidłowego funkcjonowania. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można przeczytać tutaj.